Big Fiddle Capital Winter Club Championship 2024
Curling Scores
Big Fiddle Capital Winter Club Championship 2024
Jan 5 - 7, 2024
|
| Draw Jan 6 - 6:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| John McAdam Fredericton, NB |
1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 5 | |||
| Jordan Harris Fredericton, NB |
0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
John McAdam
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.63 |
| PA/G: | 7.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Jordan Harris
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.71 |
| PA/G: | 6.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
John McAdam
Jordan Harris
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











