Ontario Tankard - Open Qualifier
Curling Scores
Ontario Tankard - Open Qualifier
Jan 5 - 7, 2024
|
| Draw Jan 6 - 4:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kibo Mulima Kitchener/Waterloo, ON |
0 | 1 | 0 | 4 | 3 | X | 8 | |||||
| Bowie Abbis-Mills Carleton Place, ON |
![]() |
1 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 3 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kibo Mulima
| Games: | 4 |
| Record: | 4W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.00 |
| PA/G: | 4.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.67 |
| Steal Defense: | 0.09 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Bowie Abbis-Mills
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.14 |
| PA/G: | 7.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Kibo Mulima
| Games: | 32 |
| Record: | 19W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.52 |
| PA/G: | 6.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Bowie Abbis-Mills
| Games: | 32 |
| Record: | 14W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 8.14 |
| PA/G: | 7.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Scoring Records - Season
Kibo Mulima
Bowie Abbis-Mills
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















