SaskTour Womens Players Championship
Curling Scores
SaskTour Womens Players Championship
Jan 5 - 7, 2024
|
| Draw Jan 6 - 1:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | |||
| Michelle Englot Regina, SK |
0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | ![]() | 3 | |||
| Jessica Mitchell Saskatoon, SK |
![]() |
1 | 0 | 4 | 1 | 0 | 1 | 2 | X | 9 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Michelle Englot
| Games: | 2 |
| Record: | 1W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 7.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Jessica Mitchell
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.52 |
| PA/G: | 6.55 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Season Statistics
Michelle Englot
| Games: | 47 |
| Record: | 25W - 22L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 2L |
| PF/G: | 7.61 |
| PA/G: | 6.96 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Jessica Mitchell
| Games: | 32 |
| Record: | 20W - 12L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 7.81 |
| PA/G: | 7.01 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Scoring Records - Season
Michelle Englot
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 8th End vs. Sherry Just (Oct 13, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 3 in 1st End vs. Minseo Kim (Oct 6, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 8th End vs. Sherry Anderson (Sep 24, 2023)
> 4 in 3rd End vs. Rhonda Varnes (Sep 16, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 2nd End vs. Sherry Anderson (Sep 24, 2023)
Jessica Mitchell
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















