Cincinnati Mixed Doubles Cup
Curling Scores
Cincinnati Mixed Doubles Cup
Dec 15 - 17, 2023
|
| Draw Dec 15 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kraft/Kraft Bismarck, ND |
![]() |
0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 2 | 8 | ||
| Hackett/Hackett Tremonton, UT |
2 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kraft/Kraft
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 7.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Hackett/Hackett
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.83 |
| PA/G: | 12.17 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.13 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Season Statistics
Kraft/Kraft
| Games: | 14 |
| Record: | 5W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.63 |
| PA/G: | 10.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.51 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Hackett/Hackett
| Games: | 6 |
| Record: | 0W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.11 |
| PA/G: | 11.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.22 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Scoring Records - Season
Kraft/Kraft
Hackett/Hackett
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














