Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Curling Scores
Stu Sells Brantford NISSAN Classic
Dec 1 - 4, 2023
|
| Draw Dec 1 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Chelsea Brandwood Niagara Falls, ON |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | |||
| Marteen Jones Acton, ON |
![]() |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Chelsea Brandwood
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.87 |
| PA/G: | 5.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.78 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Marteen Jones
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.00 |
| PA/G: | 6.80 |
| Hammer Efficiency: | 0.08 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.86 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
Chelsea Brandwood
| Games: | 46 |
| Record: | 25W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 4L |
| PF/G: | 7.69 |
| PA/G: | 6.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Marteen Jones
| Games: | 14 |
| Record: | 2W - 12L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 4.95 |
| PA/G: | 9.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Scoring Records - Season
Chelsea Brandwood
Marteen Jones
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















