Curling Alberta Excel Cup
Curling Scores
Curling Alberta Excel Cup
Nov 24 - 26, 2023
|
| Draw Nov 24 - 2:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Makayla Cook Leduc, AB |
0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | X | 4 | |||
| Shianna Lind Innisfail, AB |
![]() |
2 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Makayla Cook
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.50 |
| PA/G: | 13.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Shianna Lind
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.59 |
| PA/G: | 8.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Season Statistics
Makayla Cook
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.48 |
| PA/G: | 8.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Scoring Records - Season
Makayla Cook
Shianna Lind
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














