Original 16 Mens Cash Spiel
Curling Scores
Original 16 Mens Cash Spiel
|
| Draw Nov 12 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Scott Dunnam Philadelphia, PA |
WIN | W | ||||||||||
| DJ Kidby Regina, SK |
LOSS | L | ||||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 10.25 |
| PA/G: | 6.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.27 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.89 |
| PA/G: | 6.94 |
| Hammer Efficiency: | 0.57 |
| Steal Defense: | 0.07 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Season Statistics
| Games: | 54 |
| Record: | 27W - 27L |
| Extra Ends: | 3W - 0L |
| One-Point Games: | 4W - 1L |
| PF/G: | 8.04 |
| PA/G: | 7.72 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
| Games: | 53 |
| Record: | 24W - 29L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 6.81 |
| PA/G: | 7.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 7 in 1st End vs. Greg Delich (Nov 17, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 5 in 1st End vs. Benjamin Levy (Oct 14, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 2nd End vs. Sam Mooibroek (Jan 13, 2024)
> 5 in 1st End vs. Rich Ruohonen (Sep 24, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 5th End vs. Rich Ruohonen (Jan 12, 2024)
> 3 in 2nd End vs. Rich Ruohonen (Jan 12, 2024)
> 3 in 6th End vs. Tanner Horgan (Nov 18, 2023)
> 3 in 1st End vs. Mark Kean (Oct 28, 2023)
> 3 in 2nd End vs. Marco Hoesli (Oct 5, 2023)
> 3 in 4th End vs. Danny Casper (Sep 23, 2023)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















