Prague Classic
Curling Scores
Prague Classic
Nov 9 - 12, 2023
|
| Draw Nov 11 - 5:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kelly Marnoch Carberry, MB |
0 | 2 | 2 | 0 | 3 | 2 | X | 9 | ||||
| Andrin Schnider , SUI |
![]() |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 2 | |||
Event Statistics
Kelly Marnoch
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.05 |
| PA/G: | 7.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.27 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Andrin Schnider
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.58 |
| PA/G: | 6.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Kelly Marnoch
| Games: | 83 |
| Record: | 57W - 26L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 3L |
| PF/G: | 8.99 |
| PA/G: | 6.37 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Andrin Schnider
| Games: | 62 |
| Record: | 30W - 32L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 2L |
| PF/G: | 7.79 |
| PA/G: | 7.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
Kelly Marnoch
Andrin Schnider
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















