BrokerLink OVCA U21 Junior Superspiel
Curling Scores
BrokerLink OVCA U21 Junior Superspiel
Nov 3 - 5, 2023
|
| Draw Oct 23 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jace Freeman Virden, MB |
0 | 3 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 6 | |||
| Noah Garner Toronto, ON |
2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 2 | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jace Freeman
| Games: | 2 |
| Record: | 1W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.82 |
| PA/G: | 8.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Noah Garner
| Games: | 2 |
| Record: | 1W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.43 |
| PA/G: | 9.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Jace Freeman
| Games: | 39 |
| Record: | 21W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.91 |
| PA/G: | 6.73 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
Jace Freeman
Noah Garner
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












