Mixed Doubles Gstaad
Curling Scores
Mixed Doubles Gstaad
Nov 3 - 5, 2023
|
| Draw Nov 5 - 5:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Schwaller/Schwaller Bern, SUI |
![]() |
0 | ||||||||||
| Kaare/Lill Tallinn, EST |
0 | |||||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Schwaller/Schwaller
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.22 |
| PA/G: | 7.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.62 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Kaare/Lill
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.62 |
| PA/G: | 7.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Season Statistics
Schwaller/Schwaller
| Games: | 18 |
| Record: | 12W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.26 |
| PA/G: | 7.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Scoring Records - Season
Schwaller/Schwaller
Kaare/Lill
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















