Mixed Doubles Super Series - Moose Jaw
Curling Scores
Mixed Doubles Super Series - Moose Jaw
Oct 26 - 29, 2023
|
| Draw Oct 27 - 3:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jones/Laing Barrie, ON |
1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | X | 6 | |||
| Just/Gareau Prince Albert, SK |
![]() |
0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jones/Laing
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.75 |
| PA/G: | 7.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.48 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Just/Gareau
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.27 |
| PA/G: | 11.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.55 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.09 |
Season Statistics
Jones/Laing
| Games: | 35 |
| Record: | 21W - 14L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 9.42 |
| PA/G: | 7.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Just/Gareau
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.32 |
| PA/G: | 8.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Scoring Records - Season
Jones/Laing
Just/Gareau
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















