Soo Curlers Fall Classic presented by KIOTI Tractors
Curling Scores
Soo Curlers Fall Classic presented by KIOTI Tractors
|
| Draw Oct 26 - 7:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Soo-Hyuk Kim GyeongBuk, KOR |
![]() |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 3 | 1 | 9 | ||
| Nathan Young St. Johns, NL |
0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 | 8 | |||
Event Statistics
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.22 |
| PA/G: | 7.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.49 |
| PA/G: | 9.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.08 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
| Games: | 23 |
| Record: | 12W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 7.53 |
| PA/G: | 6.13 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
| Games: | 28 |
| Record: | 18W - 10L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.00 |
| PA/G: | 6.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 2nd End vs. Dylan Johnston (Oct 26, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 6 in 3rd End vs. Jinhan Yoo (Nov 19, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 3 in 6th End vs. Tanner Horgan (Oct 27, 2023)
> 3 in 7th End vs. Nathan Young (Oct 26, 2023)
> 3 in 5th End vs. Joel Retornaz (Oct 26, 2023)
> 3 in 4th End vs. Jongduk Park (Jun 27, 2023)
> 3 in 5th End vs. ByeongJin Jeong (Jun 26, 2023)
> 3 in 8th End vs. ByeongJin Jeong (Jun 24, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 4 in 8th End vs. ByeongJin Jeong (Jun 26, 2023)
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















