Saville U25 Challenge
Curling Scores
Saville U25 Challenge
Oct 20 - 22, 2023
|
| Draw Oct 21 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Grace Beaudry Calgary, AB |
![]() |
3 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | X | 7 | |||
| Makayla Cook Edmonton, AB |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | ||||
Event Statistics
Grace Beaudry
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.63 |
| PA/G: | 7.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.48 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Makayla Cook
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.48 |
| PA/G: | 8.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Season Statistics
Grace Beaudry
| Games: | 43 |
| Record: | 24W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.85 |
| PA/G: | 7.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Makayla Cook
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.48 |
| PA/G: | 8.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Scoring Records - Season
Grace Beaudry
Makayla Cook
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















