Dave Jones Stanhope Simpson Insurance Mayflower Cashspiel
Curling Scores
Dave Jones Stanhope Simpson Insurance Mayflower Cashspiel
Oct 19 - 22, 2023
|
| Draw Oct 21 - 7:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Mike Callaghan Halifax, NS |
![]() |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 3 | ||
| Rene Comeau Fredericton, NB |
1 | 2 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Mike Callaghan
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.16 |
| PA/G: | 11.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.09 |
| Steal Defense: | 0.64 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Rene Comeau
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.59 |
| PA/G: | 8.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Mike Callaghan
| Games: | 35 |
| Record: | 18W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 7.05 |
| PA/G: | 7.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.39 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Rene Comeau
| Games: | 31 |
| Record: | 15W - 16L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.93 |
| PA/G: | 7.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Scoring Records - Season
Mike Callaghan
Rene Comeau
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














