Colorado Curling Cup
Curling Scores
Colorado Curling Cup
Sep 28 - Oct 1, 2023
|
| Draw Sep 29 - 6:45 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Scebbi/Scebbi Cleveland, OH |
0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 3 | X | 6 | |||
| Kenney/Scimia Bridgeport, CT |
![]() |
2 | 3 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 9 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Scebbi/Scebbi
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.78 |
| PA/G: | 12.96 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.22 |
| Steal Efficiency: | 0.10 |
Kenney/Scimia
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 12.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.62 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Season Statistics
Scebbi/Scebbi
| Games: | 32 |
| Record: | 9W - 23L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 7.07 |
| PA/G: | 10.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.35 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Kenney/Scimia
| Games: | 23 |
| Record: | 9W - 14L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 10.93 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.49 |
| Force Efficiency: | 0.37 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Scoring Records - Season
Scebbi/Scebbi
Kenney/Scimia
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














