Womens Masters Basel
Curling Scores
Womens Masters Basel
Sep 15 - 17, 2023
|
| Draw Sep 16 - 2:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Michele Jaeggi Bern, SUI |
0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | X | 5 | |||
| Kristyna Farkova Prague, CZE |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 2 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Michele Jaeggi
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.43 |
| PA/G: | 5.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Kristyna Farkova
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.29 |
| PA/G: | 11.07 |
| Hammer Efficiency: | 0.07 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.27 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Season Statistics
Michele Jaeggi
| Games: | 54 |
| Record: | 24W - 30L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 7.15 |
| PA/G: | 6.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Kristyna Farkova
| Games: | 54 |
| Record: | 24W - 30L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 7.15 |
| PA/G: | 6.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
Michele Jaeggi
Kristyna Farkova
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















