Youth Olympic Games Mixed Doubles Qualifying Series
Curling Scores
Youth Olympic Games Mixed Doubles Qualifying Series
Aug 30 - Sep 2, 2023
|
| Draw Sep 2 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Locke/Perry NL, CAN |
0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 4 | 11 | |||
| Evason/Hiebert MB/AB, CAN |
![]() |
1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 8 | ||
Event Statistics
Locke/Perry
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.40 |
| PA/G: | 9.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.59 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Evason/Hiebert
| Games: | 7 |
| Record: | 3W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 9.00 |
| PA/G: | 9.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.28 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Locke/Perry
Evason/Hiebert
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












