Oslo Cup
Curling Scores
Oslo Cup
Aug 31 - Sep 3, 2023
|
| Draw Sep 2 - 7:45 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Michele Jaeggi Bern, SUI |
0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 5 | X | 9 | |||
| Lucy Blair Stirling, SCO |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |||
Event Statistics
Michele Jaeggi
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.76 |
| PA/G: | 6.76 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Lucy Blair
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.55 |
| PA/G: | 10.34 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Season Statistics
Michele Jaeggi
| Games: | 54 |
| Record: | 24W - 30L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 7.15 |
| PA/G: | 6.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Lucy Blair
| Games: | 37 |
| Record: | 11W - 26L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 6.62 |
| PA/G: | 8.87 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Michele Jaeggi
Lucy Blair
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Michele Jaeggi | ||
| Lucy Blair | ||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














