Swedish World Qualifier
Curling Scores
Swedish World Qualifier
Feb 17 - 21, 2023
|
| Draw Feb 17 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Rebecka Thunman Karlstad, SWE |
0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 4 | |||
| Therese Westman Stockholm, SWE |
![]() |
1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Rebecka Thunman
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.33 |
| PA/G: | 8.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Therese Westman
| Games: | 4 |
| Record: | 4W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.67 |
| PA/G: | 4.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Rebecka Thunman
Therese Westman
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














