USA Curling Junior National Championship
Curling Scores
USA Curling Junior National Championship
Apr 3 - 8, 2023
|
| Draw Apr 7 - 1:15 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Connor Grabow Blaine, MN |
![]() |
1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | X | 5 | ||
| Mason Guentzel St. Paul, MN |
0 | 1 | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 0 | X | 9 | |||
Event Statistics
Connor Grabow
| Games: | 8 |
| Record: | 3W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.47 |
| PA/G: | 8.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.10 |
Mason Guentzel
| Games: | 9 |
| Record: | 4W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.23 |
| PA/G: | 7.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.32 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Connor Grabow
Mason Guentzel
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












