Finnish Mixed Doubles Championship
Curling Scores
Finnish Mixed Doubles Championship
Jan 6 - Feb 26, 2023
|
| Draw Feb 24 - 9:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Immonen/Sipila Espoo, FIN |
0 | 2 | 0 | 3 | 1 | 0 | 2 | X | 8 | |||
| Nilhamn/Kuosmanen Hyvinkaa, FIN |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Immonen/Sipila
| Games: | 10 |
| Record: | 10W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.79 |
| PA/G: | 4.12 |
| Hammer Efficiency: | 0.71 |
| Steal Defense: | 0.08 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.55 |
Nilhamn/Kuosmanen
| Games: | 11 |
| Record: | 4W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 7.40 |
| PA/G: | 8.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.54 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Immonen/Sipila
Nilhamn/Kuosmanen
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













