CCAA / Curling Canada College Championships
Curling Scores
CCAA / Curling Canada College Championships
Mar 15 - 19, 2023
|
| Draw Mar 18 - 4:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Humber Hawks Toronto, ON |
![]() |
3 | 2 | 1 | 0 | 3 | 1 | 1 | 0 | X | 11 | |||
| Sault College Cougars Sault Ste Marie, ON |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | X | 3 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Humber Hawks
| Games: | 9 |
| Record: | 8W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.26 |
| PA/G: | 4.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.52 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.47 |
Sault College Cougars
| Games: | 9 |
| Record: | 5W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.96 |
| PA/G: | 7.34 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Humber Hawks
Sault College Cougars
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













