Quebec Mixed Doubles
Curling Scores
Quebec Mixed Doubles
Jan 19 - 22, 2023
|
| Draw Jan 20 - 8:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Masse/Doston Trois-Rivieres, QC |
![]() |
4 | 3 | 1 | 0 | 3 | X | 11 | ||||
| Paquet/Thibeault Tracy, QC |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 1 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Masse/Doston
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 11.21 |
| PA/G: | 8.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.57 |
Paquet/Thibeault
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 2.92 |
| PA/G: | 15.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.06 |
| Steal Defense: | 0.75 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
Masse/Doston
| Games: | 12 |
| Record: | 8W - 4L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.04 |
| PA/G: | 7.47 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.49 |
Paquet/Thibeault
| Games: | 68 |
| Record: | 42W - 26L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 10.34 |
| PA/G: | 7.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Scoring Records - Season
Masse/Doston
Paquet/Thibeault
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












