USA Curling U18 National Championships
Curling Scores
USA Curling U18 National Championships
Jan 12 - 15, 2023
|
| Draw Jan 14 - 10:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Dylan Skaggs Fairbanks, AK |
0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 5 | |||
| Zachary Brenden Bismarck, ND |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Dylan Skaggs
| Games: | 0 |
| Record: | 0W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 0.00 |
| PA/G: | 0.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Zachary Brenden
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.95 |
| PA/G: | 7.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.12 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Dylan Skaggs
Zachary Brenden
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













