BC Tankard Open Qualifier
Curling Scores
BC Tankard Open Qualifier
Dec 9 - 11, 2022
|
| Draw Dec 9 - 12:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Dean Joanisse Maple Ridge, BC |
![]() |
3 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 8 | |||
| Denis Sutton Victoria, BC |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | X | 3 | ||||
Event Statistics
Dean Joanisse
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.65 |
| PA/G: | 6.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Denis Sutton
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.33 |
| PA/G: | 10.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.08 |
| Steal Defense: | 0.62 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
Denis Sutton
| Games: | 18 |
| Record: | 10W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.47 |
| PA/G: | 7.13 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
Dean Joanisse
Denis Sutton
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















