Superstore Monctonian Challenge
Curling Scores
Superstore Monctonian Challenge
Dec 9 - 11, 2022
|
| Draw Dec 10 - 7:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Owen Purcell Halifax, NS |
![]() |
0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 4 | ||
| Tyler Smith Charlottetown, PEI |
1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Owen Purcell
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.81 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.57 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.53 |
Tyler Smith
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.00 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Season Statistics
Owen Purcell
| Games: | 48 |
| Record: | 31W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.22 |
| PA/G: | 5.93 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
Owen Purcell
Tyler Smith
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















