St. Thomas Mixed Doubles Classic
Curling Scores
St. Thomas Mixed Doubles Classic
Dec 16 - 18, 2022
|
| Draw Dec 18 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kiemele/Singer Toronto, ON |
0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 1 | X | 6 | |||
| Neil/McDonald St. Thomas, ON |
![]() |
3 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | X | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kiemele/Singer
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.89 |
| PA/G: | 8.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Neil/McDonald
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.59 |
| PA/G: | 7.06 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Season Statistics
Kiemele/Singer
| Games: | 23 |
| Record: | 10W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.55 |
| PA/G: | 9.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Neil/McDonald
| Games: | 45 |
| Record: | 32W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 6.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Scoring Records - Season
Kiemele/Singer
Neil/McDonald
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















