Challenge de Curling Desjardins OPEN
Curling Scores
Challenge de Curling Desjardins OPEN
Nov 23 - 27, 2022
|
| Draw Nov 25 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Andre Desgagnes Trois-Rivieres, QC |
2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 6 | |||
| Sebastien Audet Quebec, QC |
0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Andre Desgagnes
| Games: | 3 |
| Record: | 2W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.78 |
| PA/G: | 6.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Sebastien Audet
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.00 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Andre Desgagnes
Sebastien Audet
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











