Classic Baie d'Urfe
Curling Scores
Classic Baie d'Urfe
Oct 20 - 23, 2022
|
| Draw Oct 22 - 9:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sylvain Bellavance Boucherville, QC |
0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 | X | 5 | ||||
| Martin Begin Laval-sur-la-Lac, QC |
![]() |
0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sylvain Bellavance
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.92 |
| PA/G: | 7.69 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.05 |
Martin Begin
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.79 |
| PA/G: | 11.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
Sylvain Bellavance
| Games: | 16 |
| Record: | 8W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.16 |
| PA/G: | 6.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Scoring Records - Season
Sylvain Bellavance
Martin Begin
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















