U25 NextGen Classic
Curling Scores
U25 NextGen Classic
Sep 3 - 5, 2022
|
| Draw Sep 4 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Clifford/Young , AB |
![]() |
2 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 7 | ||
| Kleiter/Kleiter Saskatoon, SK |
0 | 4 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 8 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Clifford/Young
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 8.67 |
| PA/G: | 9.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Kleiter/Kleiter
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 13.00 |
| PA/G: | 7.80 |
| Hammer Efficiency: | 0.57 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Clifford/Young
Kleiter/Kleiter
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














