Finnish Mixed Doubles Championship
Curling Scores
Finnish Mixed Doubles Championship
Mar 24 - 27, 2022
|
| Draw Mar 26 - 7:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Lotta Immonen Espoo, FIN |
3 | 1 | 2 | 2 | 0 | 3 | X | 11 | ||||
| Miia Ahrenberg Harjavalta, FIN |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 1 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Lotta Immonen
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.44 |
| PA/G: | 5.61 |
| Hammer Efficiency: | 0.56 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Miia Ahrenberg
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.95 |
| PA/G: | 8.68 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Lotta Immonen
| Games: | 16 |
| Record: | 11W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 11.19 |
| PA/G: | 6.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.55 |
Scoring Records - Season
Lotta Immonen
Miia Ahrenberg
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













