Canadian U18 Junior Mens Championship
Curling Scores
Canadian U18 Junior Mens Championship
May 1 - 8, 2022
|
| Draw May 5 - 4:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| NS (MacIsaac) Truro, NS |
![]() |
0 | 0 | 5 | 2 | 0 | X | 7 | ||||
| BC (Fenton) New Westminster, BC |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 1 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
NS (MacIsaac)
| Games: | 9 |
| Record: | 7W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.84 |
| PA/G: | 4.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.52 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.83 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
BC (Fenton)
| Games: | 8 |
| Record: | 4W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.18 |
| PA/G: | 7.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
NS (MacIsaac)
BC (Fenton)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












