Canadian Stick Curling Championship - Women
Curling Scores
Canadian Stick Curling Championship - Women
Apr 22 - 24, 2022
|
| Draw Apr 23 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | EE | Score | ||
| Mattson/Dorey Halifax, NS |
0 | 2 | 1 | 2 | 1 | 0 | 0 | 6 | |||
| Frazier/Purvis Calgary, AB |
![]() |
4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Mattson/Dorey
| Games: | 9 |
| Record: | 6W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.07 |
| PA/G: | 7.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.57 |
Frazier/Purvis
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.17 |
| PA/G: | 8.91 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.64 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Mattson/Dorey
Frazier/Purvis
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












