Mexican Mixed Doubles Championship
Curling Scores
Mexican Mixed Doubles Championship
Apr 16 - 17, 2022
|
| Draw Apr 16 - 2:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Quintero/Abreu Mexico City, MEX |
![]() |
0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 3 | ||
| Perez/Cohen Mexico City, MEX |
2 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 1 | X | 8 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Quintero/Abreu
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.52 |
| PA/G: | 10.87 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Perez/Cohen
| Games: | 3 |
| Record: | 3W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.87 |
| PA/G: | 6.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Season Statistics
Quintero/Abreu
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 10.36 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.55 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Scoring Records - Season
Quintero/Abreu
Perez/Cohen
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














