Winter Olympics
Curling Scores
Winter Olympics
Feb 4 - 20, 2022
|
| Draw Feb 9 - 8:05 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | EE | Score | ||
| Great Britain Muirhead, E |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 5 | |||
| Switzerland Tirinzoni, S |
![]() |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 6 | ||
Event Statistics
Great Britain
| Games: | 11 |
| Record: | 7W - 4L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 8.25 |
| PA/G: | 5.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.12 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Switzerland
| Games: | 11 |
| Record: | 8W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 3W - 1L |
| PF/G: | 7.18 |
| PA/G: | 5.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
Great Britain
| Games: | 53 |
| Record: | 42W - 11L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 8.78 |
| PA/G: | 5.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Switzerland
| Games: | 77 |
| Record: | 59W - 18L |
| Extra Ends: | 2W - 2L |
| One-Point Games: | 8W - 3L |
| PF/G: | 8.36 |
| PA/G: | 5.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.65 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
Great Britain
Switzerland
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















