North Hill Thanksgiving U18 Bonspiel
Curling Scores
North Hill Thanksgiving U18 Bonspiel
Oct 8 - 11, 2021
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Morgan Deschiffart Lacombe, AB |
0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 3 | 1 | X | 7 | |||
| Abby Whitbread Lacombe, AB |
![]() |
2 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | X | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Morgan Deschiffart
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.24 |
| PA/G: | 7.94 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Abby Whitbread
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.86 |
| PA/G: | 9.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.55 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.47 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Morgan Deschiffart
Abby Whitbread
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














