Womens Masters Basel
Curling Scores
Womens Masters Basel
Oct 1 - 3, 2021
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Corrie Huerlimann Zug, SUI |
![]() |
0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | X | 6 | ||
| Eve Muirhead Stirling, UK |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Corrie Huerlimann
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.77 |
| PA/G: | 7.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Eve Muirhead
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.44 |
| PA/G: | 6.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Corrie Huerlimann
Eve Muirhead
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















