IG Wealth Management Western Showdown
Curling Scores
IG Wealth Management Western Showdown
Oct 8 - 11, 2021
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Cody Mitchell Swift Current, SK |
0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 6 | |||
| William Lyburn Winnipeg, MB |
![]() |
1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | ||
Event Statistics
Cody Mitchell
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.40 |
| PA/G: | 10.80 |
| Hammer Efficiency: | 0.09 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.22 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
William Lyburn
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.81 |
| PA/G: | 9.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Cody Mitchell
William Lyburn
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















