World Mixed Doubles Curling Championship
Curling Scores
World Mixed Doubles Curling Championship
May 17 - 23, 2021
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Hungary Palancsa/Kiss |
2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | ||||
| Australia Gill/Hewitt |
![]() |
0 | 3 | 1 | 1 | 0 | 4 | X | 9 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Hungary
| Games: | 10 |
| Record: | 4W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 7.40 |
| PA/G: | 8.36 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Australia
| Games: | 9 |
| Record: | 3W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 7.88 |
| PA/G: | 9.70 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
Hungary
Australia
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















