U13 Teazer Light Nova Scota
Curling Scores
U13 Teazer Light Nova Scota
Nov 20 - 22, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Milena Butler Lower Sackville, NS |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 4 | |||
| Ben Hill Halifax, NS |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | X | 5 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Milena Butler
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.24 |
| PA/G: | 8.24 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.58 |
Ben Hill
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 7.73 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Milena Butler
Ben Hill
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












