Stu Sells Toronto Cricket Mixed Doubles Cashspiel
Curling Scores
Stu Sells Toronto Cricket Mixed Doubles Cashspiel
Jan 17 - 20, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Waye/Retchless Toronto, ON |
1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 | 1 | 2 | 10 | |||
| Gill/Hewitt Brisbane, AUS |
0 | 4 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Waye/Retchless
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.43 |
| PA/G: | 9.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Gill/Hewitt
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.23 |
| PA/G: | 7.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.46 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Waye/Retchless
Gill/Hewitt
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















