Moose Jaw SWCT Event
Curling Scores
Moose Jaw SWCT Event
Nov 29 - Dec 1, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Nancy Martin , SK |
0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | |||
| Penny Barker Moose Jaw, SK |
![]() |
1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 1 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Nancy Martin
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.67 |
| PA/G: | 5.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Penny Barker
| Games: | 6 |
| Record: | 6W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.07 |
| PA/G: | 5.12 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.05 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Nancy Martin
Penny Barker
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Nancy Martin | ||
| Penny Barker | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















