NWTCA Mixed Championships
Curling Scores
NWTCA Mixed Championships
Mar 14 - 17, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Jim Lockhart Fort Smith, NT |
1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 1 | X | 7 | |||||
| Sawer Kaeser Fort Smith, NT |
![]() |
0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | X | 4 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jim Lockhart
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 8.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Sawer Kaeser
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 8.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jim Lockhart
Sawer Kaeser
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












