Ontario Tankard
Curling Scores
Ontario Tankard
Jan 27 - Feb 3, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Glenn Howard Penetanguishene, ON |
1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5 | |||
| Dayna Deruelle Harriston, ON |
![]() |
0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Glenn Howard
| Games: | 11 |
| Record: | 8W - 3L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 4W - 0L |
| PF/G: | 8.00 |
| PA/G: | 5.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Dayna Deruelle
| Games: | 9 |
| Record: | 4W - 5L |
| Extra Ends: | 3W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 1L |
| PF/G: | 6.09 |
| PA/G: | 7.47 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Glenn Howard
Dayna Deruelle
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Glenn Howard | ||
| Dayna Deruelle | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















