Gefle Mixed Doubles Cup
Curling Scores
Gefle Mixed Doubles Cup
Jan 24 - 27, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Schroeder/Konieczny Giliwice, POL |
0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | |||
| Fransson/Koehn Gavle, SWE |
![]() |
2 | 1 | 0 | 0 | 3 | 1 | 3 | 2 | 12 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Schroeder/Konieczny
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.71 |
| PA/G: | 14.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.67 |
| Force Efficiency: | 0.13 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Fransson/Koehn
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.72 |
| PA/G: | 7.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.14 |
| Steal Efficiency: | 0.67 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Schroeder/Konieczny
Fransson/Koehn
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












