CurlON Women's Cash Spiel - Midland
Curling Scores
CurlON Women's Cash Spiel - Midland
Dec 14 - 16, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Julie Tippin Woodstock, ON |
![]() |
1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 7 | ||
| Cathy Auld Kingston, ON |
0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Julie Tippin
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 4.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Cathy Auld
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.21 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Julie Tippin
Cathy Auld
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Julie Tippin | ||
| Cathy Auld | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















