Caledonian Tour Hardie Senior Open
Curling Scores
Caledonian Tour Hardie Senior Open
Nov 30 - Dec 2, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Margaret Carruthers , SCO |
0 | |||||||||||
| Robert Hastings , SCO |
0 | |||||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Margaret Carruthers
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.25 |
| PA/G: | 10.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.08 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Robert Hastings
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.25 |
| PA/G: | 10.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Margaret Carruthers
Robert Hastings
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











