The Dumfries Open
Curling Scores
The Dumfries Open
Oct 5 - 7, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Grant Barr Perth, SCO |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 1 | ||||
| Robin Brydone Stirling, SCO |
1 | 3 | 0 | 3 | 3 | X | 10 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Grant Barr
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.77 |
| PA/G: | 8.46 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.60 |
Robin Brydone
| Games: | 8 |
| Record: | 7W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.00 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.52 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Grant Barr
Robin Brydone
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















