Swiss Super League
Curling Scores
Swiss Super League
Dec 8 - Jan 28, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kim-Lloyd Sciboz Lausanne, SUI |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | |||
| Jan Hess Zug, SUI |
1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 3 | X | 7 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kim-Lloyd Sciboz
| Games: | 13 |
| Record: | 5W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 2L |
| PF/G: | 6.15 |
| PA/G: | 7.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.03 |
Jan Hess
| Games: | 13 |
| Record: | 10W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 2L |
| PF/G: | 7.94 |
| PA/G: | 5.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kim-Lloyd Sciboz
Jan Hess
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















