The Big Spiel
Curling Scores
The Big Spiel
Jan 11 - 14, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Edward Scimia Bridgeport, CT |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 0 | 6 | |||
| Gabe Hart St. Paul, MN |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Edward Scimia
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.42 |
| PA/G: | 8.16 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Gabe Hart
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.40 |
| PA/G: | 7.20 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Edward Scimia
Gabe Hart
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
- Home
- Teams
- Events: | A | B | C | D | E | F | G | H |
- Consolation
- Championship
- Linescores
- Team Statistics
- Shootout Rankings
- Photo Gallery
- Head To Head
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














